O firmie

SUEK Polska sp. z o.o. obecna na polskim rynku od 2007 r. jest wyłącznym importerem węgla wydobywanego w kopalniach własnych koncernu  SUEK. Grupa SUEK to nie tylko największy producent węgla kamiennego w Federacji Rosyjskiej, ale jeden z dziesięciu największych firm węglowych na świecie. Obecnie wydobycie prowadzone jest w 26 kopalniach, z czego 12 stanowią kopalnie głębinowe. Roczny wolumen wydobycia jest bliski 100 milionów ton węgla przy zatrudnieniu przekraczającym 32 tys. pracowników. Firma jest obecna w 37 krajach świata, a zasoby węgla będącego w dyspozycji SUEK szacowane są na 5,5 miliarda ton. SUEK Polska  dostarcza wysokiej jakości węgiel charakteryzujący się niską zawartością siarki, popiołu oraz niską  spiekalnością do szerokiego spektrum odbiorców – poczynając od zakładów energetycznych i produkcyjnych, przez elektrociepłownie, aż po lokalne ciepłownie i mniejszych odbiorców.

Z myślą o Państwa potrzebach przygotowaliśmy nową linię produktów  -  EkoTEC®. Ekologiczne paliwo, przygotowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, przeznaczone przede wszystkim do kotłów retortowych. EkoTEC®, to starannie wyselekcjonowany najwyższej jakości węgiel energetyczny , który przed wprowadzeniem na rynek poddaliśmy wielu testom. Tuż po etapie wydobycia węgiel zawsze poddawany jest obróbce płukania, co pozwala na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, zwłaszcza eliminacji kamienia.  Kolejne etapy obróbki węgla obejmują kruszenie i odsiewanie do określonych rozmiarów.

Nasze rygorystyczne podejście do produkcji, kontroli jakości oraz odpowiedzialność za transport i dostawy do klienta, sprawiają, że możemy zagwarantować jedną z najlepszych ofert paliw kwalifikowanych na rynku, spełniając tym samym oczekiwania naszych klientów.  

SUEK Polska sp. z o.o. ma nr BDO 000063463.

 

     

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl