Co warto wiedzieć o wypłatach za węgiel dla emerytów?

Jednym z przywilejów górniczych jest tak zwany deputat węglowy. Daje on prawo do uzyskania nawet 8 ton węgla rocznie lub ekwiwalentu pieniężnego. W sytuacji, w której górnicy lub ich rodziny tracą prawo do deputatu, mogą liczyć na jednorazową wypłatę w wysokości 10 tysięcy złotych. Kiedy można liczyć na kolejną transzę dla emerytów?

czytaj całość »
Jak prawidłowo wygasić piec na ekogroszek?

Piec na ekogroszek jest rozpalony, intensywnie grzeje cały dom, a tu nagle przychodzi konieczność nagłego i długiego wyjazdu lub pogoda poprawia się na tyle, że należałoby wygasić piec? Takie sytuacje nie są zbyt częste, ale mogą się zdarzyć. Podpowiadamy, jak można to zrobić skutecznie i bez szkody dla kotła.

czytaj całość »
Jaki ekogroszek wybrać do pieca z podajnikiem?

Piece centralnego ogrzewania z podajnikiem, inaczej określane jako retortowe, idealnie nadają się do palenia wysokiej jakości, ekonomicznego paliwa stałego, jakim jest ekogroszek. Jaki jego rodzaj wybrać, żeby palić skutecznie, ekonomicznie i wygodnie?

czytaj całość »
Jak ustawić sterownik w piecu na ekogroszek?

Nowoczesne, wydajne piece zasilane ekogroszkiemsa wyposażone w sterowniki, które znacząco ułatwiają obsługę pieca oraz pozwalają na optymalizację procesu palenia. Podpowiadamy, jak ustawić sterownik pieca na ekogroszek, żeby bezpiecznie rozpocząć pracę w nowym piecem.

czytaj całość »
Jak prawidłowo ustawić piec na ekogroszek?

Piec centralnego ogrzewania z podajnikiem to dość skomplikowane urządzenie, którego obsługa wymaga pewnego doświadczenia i „wyczucia”. Podpowiadamy, jak można ustawić piec na ekogroszek na początku użytkowania, żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty i skutecznie ogrzać swój dom.

czytaj całość »
Ekogroszek z kopalni - czy to dobry wybór?

Ekogroszek z kopalni wydaje się być trafionym wyborem. Kopalnia i węgiel to oczywisty związek. Często szukanie paliwa w takich miejscach związane jest z chęcią nabycia go w niższej cenie. Jednak nabycie ekogroszku z kopalni może się okazać kłopotliwe. Po pierwsze, w takich miejscach opał dostępny jest wyłącznie w wersji luz. Wybór zawęża się tylko do kopalni, które są dostępne na terenie naszego kraju. Chętny kupujący powinien posiadać własny transport i aby było to opłacalne, mieszkać w okolicach Śląska. Dlatego jednak wiele osób decyduje się na zakup ekogroszku z innych źródeł. 

czytaj całość »
Prawidłowe czyszczenie pieca na ekogroszek

Czyszczenie pieca na ekogroszek powinno być wykonywane bardzo regularnie, minimum raz na tydzień. Jeżeli dopuścisz do zaniedbań w tej kwestii, twoje urządzenie będzie z pewnością o wiele mniej wydajne. Będzie zużywać o wiele większą ilość węgla czyli generować większe koszty. Prędzej czy później może dojść do zupełnego zatkania czopucha a sam piec zacznie mocno dymić. Regularne czyszczenie zajmuje nie więcej niż kwadrans, a jego efekty są nie do przecenienia. Jeżeli twój piec mimo tego jest bardzo brudny, skontroluj jakość paliwa, którego używasz do palenia. Być może nie jest to najlepszy wybór. 

czytaj całość »
Spieki i niedopalony ekogroszek – problem czy coś naturalnego?

Wiele osób zastanawia się, czy spieki i niedopalony ekogroszek jest naturalnym zjawiskiem i należy pogodzić się z jakimś procentem niewykorzystanego paliwa, czy jednak wręcz przeciwnie-jest to coś nienormalnego  i należy szukać przyczyny. Niestety, niedopalony ekogroszek i tworzące się spieki nie są czymś dobrym i należy dążyć do całkowitego wyeliminowania tego zjawiska. 

czytaj całość »
Ekogroszek syberyjski - czy warto zwrócić na niego uwagę?

Jesień jest porą, podczas której naszą uwagę mocno absorbuje konieczność zakupu zapasu ekogroszku. Po zmroku jest często bardzo zimno i nasze domy należy już dogrzewać. Pragniemy, aby opał był dobrej jakości i jednocześnie nie kosztował dużo. Nie może się zbyt szybko wypalać i powinien dobrze utrzymywać temperaturę w piecu. Dla osób, które cenią sobie jakość w niskiej cenie i nie chcą przepłacać, idealnym wyborem wydaje się być ekogroszek syberyjski.

czytaj całość »
Chcesz mieć pewność wysokiej jakości? Wybierz ekogroszek prosto z kopalni!

Chcesz mieć pewność wysokiej jakości? Wybierz ekogroszek prosto z kopalni!

Nie ma obecnie bardziej popularnego, ekonomicznego i ekologicznego paliwa opałowego jak ekogroszek. Tym mianem określa się odpowiedniej wielkości ziarna węgla kamiennego o doskonałej charakterystyce, które pali się wydzielając bardzo dużo ciepła i niemal nie emitując pyłów i szkodliwych substancji do atmosfery. Ekogroszek ma konkretnie wyznaczone normy, który musi spełniać, ale jego jakość może być różna. Jest to związane między innymi z kalorycznością surowca, ale i sposobem jego produkcji, przechowywania i transportu. Dlaczego więc najlepiej ekogroszek workowany bezpośrednio z kopalni? Podpowiadamy poniżej.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl