Ogrzewanie ekogroszkiem czy pelletem

Ogrzewanie ekogroszkiem czy pelletem

Potrzeba ogrzewania pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym, wzrasta. Zasoby surowców ziemskich są jednak ograniczone. Poszukuje się więc rozwiązań, które złagodziły by ten problem. W związku z tym,  coraz bardziej popularne stają się tzw. odnawialne źródła energii. Możemy do nich zaliczyć m.in. ekogroszek oraz pellet.  Oba surowce są paliwami stałymi (materiałami opałowymi), które wykorzystuje się w celu wytwarzania energii cieplnej. Co jest zatem lepsze dla Nas – ogrzewanie ekogroszkiem czy pelletem?

czytaj całość »
Ogrzewanie na ekogroszek. Wady i zalety

Ogrzewanie na ekogroszek. Wady i zalety

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej przekonują się do używania ekogroszku. Jeszcze do niedawna ten pozyskiwany z węgla kamiennego surowiec był traktowany jako odpad. Dopiero zastosowanie odpowiednich urządzeń doprowadziło do odkrycia jego właściwości. Obecnie ekogroszek coraz częściej znajduje zastosowanie jako źródło produkujące energię. Niewątpliwie ogrzewanie na ekogroszkek posiada zarówno wady, jak i zalety. Poniżej spróbujemy przybliżyć Państwu charakterystykę tego materiału opałowego. 

czytaj całość »
Rodzaje ekogroszku

Rodzaje ekogroszku

Bez wątpienia ekogroszek, jako materiał opałowy, jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że jego właściwości nie są jednolite i stałe. Materiał ten dzieli się na wiele kategorii, tworzących zróżnicowane rodzaje ekogroszku, w oparciu o przyjęte przez oceniającego kryteria.

czytaj całość »
Piec na ekogroszek – jaki wybrać?

Piec na ekogroszek – jaki wybrać?

Ekogroszek to materiał opałowy o uniwersalnym zastosowaniu, pasującym do wszystkich urządzeń grzewczych. Jednak ze względu na jego funkcję, wybór odpowiedniego urządzenia nie jest sprawą prostą. Dobry wybór gwarantuje nie tylko uzyskanie pożądanego przez nas ciepła, ale również zabezpiecza przed negatywnymi konsekwencjami spalania tego materiału opałowego. Jaki będzie więc najlepszy piec na ekogroszek?

czytaj całość »
Od czego zależy wydajność ekogroszku?

Od czego zależy wydajność ekogroszku?

Ekogroszek, uważany jest za paliwo ekologiczne. Na jego temat, można znaleźć wiele opinii. Jedno jest pewnie. Dobry ekogroszek powinien dobrze ogrzać dom i podczas spalania emitować jak najmniej tlenku węgla. Ekogroszek, który powinien nas interesować, musi mieć wysoką wartość opałową 24-28 MJ/kg oraz niską zawartość siarki – do 0,6% i popiołu – do 10%, a także jak najniższą spiekalność poniżej 10. Nie może być też zawilgocony. Odpowiednia wydajność ekogroszku jest wtedy, gdy paliwo jest wysokiej jakości. Dzięki temu możemy cieszyć się z ciepła nie przepłacając, a do tego nie niszcząc swojego kotła.

czytaj całość »
Ekogroszek workowany – z czego wynika jego rosnąca popularność?

Ekogroszek workowany – z czego wynika jego rosnąca popularność?

Ekogroszek to paliwo ekologiczne, dedykowane do nowoczesnych kotłów retortowych z podajnikiem mechanicznym. To jednak nie wyklucza używania go w piecach zasypowych rusztowych, czy konwencjonalnych kaflowych. Ekogroszek produkowany jest na bazie węgla kamiennego, jest materiałem opałowym. Jest to dobry, ekologiczny wybór, jednak powinien pochodzić od zaufanego dostawcy. Powinien być dopasowany do pieca, który posiadamy. Eksperci polecają w szczególności ekogroszki wysokoenergetyczne, które mają jak najniższą zawartość siarki, a także niską zawartość popiołów, wilgotności oraz niskim współczynniku spiekalności. Kupując ekogroszek, możemy wybrać tradycyjną metodę dostawy węgla, ale także jest inna dobra opcja - ekogroszek workowany. W tym artykule przedstawimy jego zalety.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl