Jaki rodzaj opału wybrać? Kilka praktycznych wskazówek

Chcesz zaoszczędzić pieniądze? Zależy ci na cieple i komforcie? Masz dość starty czasu, jaką generuje ciągła obsługa pieca? Zastanów się jaki rodzaj opału wybrać. To, czym będziesz ogrzewał dom generuje jakie wydatki będziesz musiał ponieść i ile pracy włożyć. Jaki rodzaj opału wybrać? Oto kilka ważnych porad.

czytaj całość »
6 najpopularniejszych zastosowań węgla kamiennego

Jak wygląda węgiel wie chyba każdy. Czarna brył kojarzy się z dymem, zimą i sezonem grzewczym. Węgiel kamienny ma bardzo duże zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Dowiedz się jaki wpływ ma węgiel na twoje życie. Oto 6 najpopularniejszych zastosowań węgla kamiennego.

czytaj całość »
Jak wybrać dobry skład węgla? Oto sprawdzone wskazówki

Ciepło w domu zależy od opału, jakiego będziesz używał podczas sezonu grzewczego. Z tego powodu tak ważny jest dobry wybór składu węgla, w jakim zaopatrzysz się w paliwo grzewcze. Na co zwrócić uwagę? Jakie kryteria zastosować, żeby kupić materiał grzewczy i trafić na uczciwego sprzedawcę?

czytaj całość »
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat palenia ekogroszkiem

Ekogroszek namieszał na polskim rynku paliw grzewczych. Coraz więcej osób decyduje się na użycie go do ogrzewania swoich domów. Zastanawiasz się nad zmianą sposobu ogrzewania? Budujesz dom i chcesz wybrać najlepszy system grzewczy? Palenie ekogroszkiem ma wiele zalet. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zainwestujesz w kocioł, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ekogroszku. Czy warto ogrzewać dom tym paliwem? Jakie są zalety ekogroszku? Czy jest on bezpieczny? Jaki ma wpływ na środowisko?

czytaj całość »
Jak ustawić kocioł na ekogroszek? Kilka ważnych informacji

Ogrzewanie ekogroszkiem podbiło serca Polaków. Wiele osób w sezonie grzewczym wybiera ten rodzaj paliwa, by zapewnić ciepło sobie i swoim domownikom. Nic dziwnego ekogroszek jest niezwykle wydajny, bardziej przyjazny środowisku niż węgiel. Ogrzewanie domu tym paliwem wymaga od użytkownika niskiego nakładu pracy. Chcesz, żeby ogrzewanie budynku ekogroszkiem był jak najbardziej efektywne? Dowiedz się jak są prawidłowe ustawienia kotła na ekogroszek. To od tych parametrów w dużej mierze zależy wydajność pieca. Jak wyregulować kocioł? Oto najważniejsze informacje.

czytaj całość »
Jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek? Praktyczne porady

Coraz więcej Polaków decyduje się na ogrzewanie swojego domu ekogroszkiem. Kusi ich wydajność, wygoda oraz to, że ekogroszek jest przyjazny dla środowiska. Zdecydowałeś się na ten rodzaj paliwa grzewczego? Pamiętaj, że warto ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek. Dzięki temu nie tylko zwiększysz efektywność ogrzewania, ale także zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Jak prawidłowo ustawić piec na ekogroszek? Jakie parametry są najważniejsze? Oto kilka praktycznych wskazówek.

czytaj całość »
Co ma wpływ na prawidłowe spalanie ekogroszku?

Ekogroszek to tanie i opłacalne paliwo grzewcze. Początek przygody z ogrzewaniem domu ekogroszekiem może być problematyczny. Trzeba właściwie wyregulować piec i pamiętać o właściwym przechowywaniu materiału. Czasami zdarza się, że ekogroszek nie pali się tak jak powinien. Dlaczego? Przyczyny mogą być różne. Zanim zaczniesz rozglądać się za nowym piecem wyeliminuj czynniki, których efektem może być nieprawidłowe spalanie ekogroszku. Od czego zacząć? Informacje znajdziesz poniżej.

czytaj całość »
Kaloryczność ekogroszku – wszystko, co musisz wiedzieć

Sporą część roku w Polsce stanowi sezon grzewczy. Na rynku grzewczym istnieje wiele paliw, które producenci polecają do ogrzewania domów. Jednym z nich jest ekogroszek. Jest niezwykle popularny i coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swojego domu tym właśnie produktem. Warto wiedzieć, że ekogroszek, ekogroszkowi nierówny. Wystarczy wziąć pod uwagę parametr kaloryczności ekogroszku, by zauważyć, pewne rozbieżności. Co to jest ekogroszek? Jak jego spalanie wpływa na środowisko? Na co zwracać uwagę przy wyborze ekogroszku?

czytaj całość »
Co warto wiedzieć o wypłatach za węgiel dla emerytów?

Jednym z przywilejów górniczych jest tak zwany deputat węglowy. Daje on prawo do uzyskania nawet 8 ton węgla rocznie lub ekwiwalentu pieniężnego. W sytuacji, w której górnicy lub ich rodziny tracą prawo do deputatu, mogą liczyć na jednorazową wypłatę w wysokości 10 tysięcy złotych. Kiedy można liczyć na kolejną transzę dla emerytów?

czytaj całość »
Jak prawidłowo wygasić piec na ekogroszek?

Piec na ekogroszek jest rozpalony, intensywnie grzeje cały dom, a tu nagle przychodzi konieczność nagłego i długiego wyjazdu lub pogoda poprawia się na tyle, że należałoby wygasić piec? Takie sytuacje nie są zbyt częste, ale mogą się zdarzyć. Podpowiadamy, jak można to zrobić skutecznie i bez szkody dla kotła.

czytaj całość »
Jaki ekogroszek wybrać do pieca z podajnikiem?

Piece centralnego ogrzewania z podajnikiem, inaczej określane jako retortowe, idealnie nadają się do palenia wysokiej jakości, ekonomicznego paliwa stałego, jakim jest ekogroszek. Jaki jego rodzaj wybrać, żeby palić skutecznie, ekonomicznie i wygodnie?

czytaj całość »
Jak ustawić sterownik w piecu na ekogroszek?

Nowoczesne, wydajne piece zasilane ekogroszkiemsa wyposażone w sterowniki, które znacząco ułatwiają obsługę pieca oraz pozwalają na optymalizację procesu palenia. Podpowiadamy, jak ustawić sterownik pieca na ekogroszek, żeby bezpiecznie rozpocząć pracę w nowym piecem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl