Pytania i odpowiedzi

Dlaczego ekogroszek firmy SUEK Polska?

Nasz ekogroszek uzyskiwany jest z wysokokalorycznych węgli. Jest to paliwo stałe produkowane
z węgla kamiennego. Węgiel po wydobyciu zawsze poddawany jest obróbce płukania, pozbywamy się w ten sposób wszelkich zanieczyszczeń, zwłaszcza kamiennych. Pozbywamy się też miału. Pokruszony węgiel przesiewamy przez sita. Wyselekcjonowane frakcje od 5 mm do 25 mm poddawane są suszeniu, a następnie pakowane w worki.

Skąd się wzięła nazwa Ekotec?

Eko, bo ekologiczny i ekonomiczny. Powstaje wyłącznie z wyselekcjonowanych partii węgla, które charakteryzują się wysoką kalorycznością, niskim poziomem wilgoci, wysoką wydajnością, przy jednocześnie niskim zużyciu. W procesie produkcji płukany i przesiewany, zostaje dodatkowo wzbogacany, co wpływa na wyższą energetyczność. Pozwala to na szybkie uzyskanie wysokiej temperatury w układzie centralnego ogrzewania. Przekłada się to tym samym na ilość spalanego opału. Jest to paliwo zapewniające bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych.

Nasz ekogroszek spełnia wyśrubowane normy: brak spiekania, nie smoli i nie koksuje. Charakteryzuje się niską zawartością popiołu i siarki. Dzięki przejściu procesów wzbogacania jest paliwem o wysokim poziomem czystości. Spalanie jego w piecach retortowych, jest niemal bezdymne, dzięki czemu emisja gazów cieplarnianych jest znacznie mniejsza, kilkukrotnie niższa od wymaganych norm. Tec, bo przy zastosowaniu najnowoczyśniejszych maszyn. Produkcja Ekogroszku Ekotec jest najbardziej rozwinięta technologicznie w tej branży.

Ekogroszek pakowany czy luzem?

Od tego czy ekogroszek jest pakowany, czy sprzedawany luzem uzależniona jest jego jakość i kaloryczność węgla. Ekogroszek jest węglem drobnym, w związku z czym, jeżeli nie jest pakowany łatwo wietrzeje, przez co tworzą się spieki, a podczas spalania wytwarza się więcej popiołu, który unosząc się w powietrzu może zatykać retortę, nadmuch, jak również prowadzić do uszkodzeń silnika kotła. Ekogroszek przechowywany luzem traci właściwości energetyczne. Zapakowany w odpowiednie worki zachowuje właściwości opałowe.

Kupując ekogroszek pakowany, mają Państwo gwarancję zakupionej wagi, ponieważ proces produkcji pozwala na jego pakowanie z dużą dokładnością. Nie bez znaczenia jest czystość i łatwość przechowywania węgla pakowanego. Sposób pakowania pozwoli na zachowanie czystości w kotłowni, jak i wygodne dozowanie węgla do pieca. Szczelność opakowania sprawi, że nawet przechowywany na zewnątrz nie straci swoich właściwości i nie zwilgotnieje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl