Co to jest Ekotec?

EkoTEC® to innowacyjne i bardzo nowoczesne ekologiczne paliwo, przygotowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, przeznaczone przede wszystkim do kotłów retortowych. Powstaje wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych partii węgla. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością popiołu oraz bardzo niską spiekalnością i zawartością siarki. Dzięki procesom wzbogacania jest paliwem o wysokim poziomie czystości i charakteryzuje się wysoką wydajnością.

EkoTEC® nie smoli i nie koksuje, a spalany  w piecach retortowych jest niemal bezdymny, dzięki czemu emisja gazów cieplarnianych jest znacznie mniejsza, kilkukrotnie niższa od wymaganych norm.  Wysoka wartość opałowa pozwala na szybkie uzyskanie pożądanej  temperatury w układzie centralnego ogrzewania. Przekłada się to tym samym na ilość spalanego opału.

 

EkoTEC® zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych. Tuż po etapie wydobycia węgiel poddawany jest obróbce płukania w ciężkiej cieczy, co umożliwia pozbycie się zanieczyszczeń, przede wszystkim eliminując zawartość kamienia, ale i mniejszych niekorzystnych elementów. Kolejnym etapem obróbki węgla jest kruszenie i ponowne sortowanie, w celu uzyskania określonego składu ziarnowego. Separatory magnetyczne zamontowane na liniach produkcyjnych umożliwiają wyeliminowanie najdrobniejszych elementów metalowych, które mogłyby dostać się do EkoTEC® w trakcie procesu produkcji. Kontrola jakości węgla  prowadzona jest w trybie ciągłym, na każdym etapie produkcji. Dodatkowo przed zapakowaniem każdej partii towaru, pobierane są  próbki do analizy laboratoryjnej oraz  dokonuje się próbnego spalania w kotłach kontrolnych.

 

EkoTEK® został stworzony w kilku wariantach, dzięki czemu każdy kupujący znajdzie produkt, który idealnie będzie pasować do jego potrzeb. Aby ułatwić użytkowanie, zdecydowaliśmy się na pakowanie w foliowe worki, które mają pojemność 25 kg. To nie tylko duże ułatwienie podczas transportu, ale też wygoda w użytkowaniu. Worki są bardzo trwałe i szczelne, dzięki czemu pozwalają na zachowanie czystości w pomieszczeniu gospodarczym albo kotłowni. Materiał, z którego je wykonujemy zapewnia także kupującym wygodną obsługę przy piecu. Opakowanie można bez problemu złapać pewnie w obie ręce i uzupełnić paliwo w piecu. Dodatkowo ekogroszek workowany jest przez profesjonalne urządzenia, które umożliwiają pakowanie z dokładnością do 0,1 kg. Dzięki temu klient dokładnie wie, ile musi zamówić produktu, aby mieć odpowiedni zapas, a także nie przepłaci za przypadkowo dostarczoną mniejszą ilość. 

 

Dzięki temu, że dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół zamówienia, począwszy od etapu wydobycia, poprzez czyszczenie i pakowanie, aż do dostawy, jesteśmy pewni jakości naszego produktu EkoTEC®. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl