Co to jest Ekotec?

EkoTEC® to ekologiczne paliwo, przygotowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, przeznaczone przede wszystkim do kotłów retortowych. Powstaje wyłącznie z wyselekcjonowanych partii węgla. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością popiołu oraz bardzo niską spiekalnością i zawartością siarki. Dzięki procesom wzbogacania jest paliwem o wysokim poziomie czystości i charakteryzuje się wysoką wydajnością.

EkoTEC® nie smoli i nie koksuje, a spalany  w piecach retortowych jest niemal bezdymny, dzięki czemu emisja gazów cieplarnianych jest znacznie mniejsza, kilkukrotnie niższa od wymaganych norm.  Wysoka wartość opałowa pozwala na szybkie uzyskanie pożądanej  temperatury w układzie centralnego ogrzewania. Przekłada się to tym samym na ilość spalanego opału.

EkoTEC® zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych. Tuż po etapie wydobycia węgiel poddawany jest obróbce płukania w ciężkiej cieczy, co umożliwia pozbycie się zanieczyszczeń, przede wszystkim eliminując zawartość kamienia. Kolejnym etapem obróbki węgla jest kruszenie i ponowne sortowanie, w celu uzyskania określonego składu ziarnowego. Separatory magnetyczne zamontowane na liniach produkcyjnych umożliwiają wyeliminowanie najdrobniejszych elementów metalowych, które mogłyby dostać się do EkoTEC® w trakcie procesu produkcji. Kontrola jakości węgla  prowadzona jest w trybie ciągłym, na każdym etapie produkcji. Dodatkowo przed zapakowaniem każdej partii towaru, pobierane są  próbki do analizy laboratoryjnej oraz  dokonuje się próbnego spalania w kotłach kontrolnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl