Jaki ekogroszek wybrać do pieca z podajnikiem?

Piece centralnego ogrzewania z podajnikiem, inaczej określane jako retortowe, idealnie nadają się do palenia wysokiej jakości, ekonomicznego paliwa stałego, jakim jest ekogroszek. Jaki jego rodzaj wybrać, żeby palić skutecznie, ekonomicznie i wygodnie?

Workowany - dla wygody i gwarancji wysokiej jakości

Ekogroszek sprzedawany luzem wydaje się być bardzo dobrą opcją – i tak trzeba go kupować na tony, więc worków wychodzi bardzo dużo, a do tego najczęściej jest tańszy niż paczkowany. Taka oszczędność bywa złudna: narażony na działalnie wody węgiel nasiąka nią, co negatywnie wpływa na jego cechy opałowe. To także zagrożenie przy samym kupnie – zawilgocony ekogroszek będzie ważył więcej, niż wysokojakościowy suchy, więc w cenie opału możemy kupić… wodę. Wilgoć i narażenie inne czynniki środowiskowe może znacząco wpłynąć na pojawienie się zanieczyszczeń, wtedy ekogroszek nie będzie się palił tak ekologicznie, jak to od niego oczekujemy. Chcąc zadbać o własną kieszeń, ciepło w domu i żywotność pieca z podajnikiem, lepiej wybrać ekogroszek workowany.

Worki mieszczą określoną wagę ekogroszku. Dzięki temu można w wygodny sposób podawać węgiel do podajnika pieca. To nie tylko sposób na wygodę, ale i zachowanie porządku w kotłowni. Paląc węglem tego typu nie trzeba być już skazanym na obecność czarnego pyłu na ścianach i podłodze kotłowni oraz na ubraniach osób obsługujących kocioł. Przy workowanym ekogroszku można liczyć na zachowanie wysokiej jakości paliwa i doskonałych właściwości przez cały sezon grzewczy.

Wysokokaloryczny – inwestycja, która się zwraca

Nowoczesny piec z podajnikiem to doskonałe urządzenie, żeby ogrzewanie domu oraz podgrzewanie wody użytkowej było wydajne i bardzo ekonomiczne. Drugim, niezwykle ważnym czynnikiem, który wpływa na ekonomię ogrzewania, jest wartość opałowa, czyli kaloryczność paliwa, które zasila kocioł. Ekogroszek ma najczęściej wysoką kaloryczność, na poziomie 24-25 MJ/kg, ale można także zakupić bardziej luksusowe rodzaje, o wartości na przykład 27 MJ/kg. Są one droższe przy zakupie, ale ostatecznie potrzeba takiego ekogroszku mniej do uzyskania odpowiedniej ilości ciepła. Łącznie wybór wysokokalorycznego paliwa pozytywnie wpływa na domowy budżet i komfort mieszkańców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl