Jak wybrać dobry skład węgla? Oto sprawdzone wskazówki

Ciepło w domu zależy od opału, jakiego będziesz używał podczas sezonu grzewczego. Z tego powodu tak ważny jest dobry wybór składu węgla, w jakim zaopatrzysz się w paliwo grzewcze. Na co zwrócić uwagę? Jakie kryteria zastosować, żeby kupić materiał grzewczy i trafić na uczciwego sprzedawcę?

Sprawdź lokalizację

Skład węgla to miejsce, w którym możesz zakupić paliwo opałowe na kolejny sezon grzewczy. Niektóre osoby szukają takich składów przez internet i w ten sposób dokonują zakupu. Niektórzy natomiast wolą pojechać na miejsce i sprawdzić, jakiej jakości paliwo opałowe dostępne jest w składzie węglowym. Niezależenie od tego, do jakiej grupy należysz lokalizacja składu węgla ma dla ciebie znaczenie ze względu na koszt transportu. Im bardziej oddalone miejsce sprzedaży tym koszt będzie większy. Dobre firmy, by przyciągnąć klienta oferują atrakcyjne zniżki za dostawę towaru do klienta. Kiedy warto zapłacić wyższą cenę za transport? Jesteś pewien, że skład węgla ma w swojej ofercie paliwa opałowe o najlepszych normach jakości? Zdecyduj się na zakup opału w tym miejscu, ponieważ im lepsza jakość paliwa grzewczego, tym szybsze uzyskanie pożądanej temperatury w piecu i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Co oferuje dany skład węgla?

Węgiel kamienny, ekogroszek, czy miał. Składy węgla oferują różne rodzaje opału. Zobacz, czy w składzie jest dostępny rodzaj paliwa opałowego, który wykorzystujesz do ogrzewania swojego domu. Coraz bardziej popularnym paliwem grzewczym jest ekogroszek. Niezwykła wydajność tego produktu oraz mniejsza emisja spalin do atmosfery to główne zalety, które powodują, że na palenie ekogroszkiem decyduje się tak wiele osób. Zanim zakupisz ekogroszek lub węgiel w składzie zorientuj się, jaka jest jakość wydobywanego towaru, skąd pochodzi i jak został wydobyty.

Jak przechowywany jest węgiel?

Wiesz, że na ekonomiczne i bezpieczne opalanie domu, ma wpływ jakość paliwa grzewczego. Dowiedz się w jaki sposób skład węgla, w którym planujesz zakupić np. ekogroszek przechowuje sprzedawane towary. Zwietrzałe albo zawilgocone paliwo grzewcze może spowodować awarię pieca lub olbrzymie kłopoty z rozpaleniem czy osiągnięciem optymalnej temperatury. Decydujesz się na opalanie domu ekogroszkiem? Najlepiej kupuj go w workach lub opakowaniach pakowanych po 25 kg. W ten sposób masz pewność, że paliwo będzie suche i niezwietrzałe.

Zwróć uwagę na wartości węgla na opakowaniu

Nie każdy właściciel składu węgla jest uczciwy. Niektórzy próbują sprzedawać słabej jakości paliwa grzewcze. Kiepska klasa towaru powoduje, że będziesz potrzebował go więcej, by ogrzać dom podczas sezonu grzewczego, co przekłada się na zwiększenie rachunków za ogrzewanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie paliw grzewczych? Jak czytać informacje na opakowaniu? Posłużmy się przykładem ekogroszku. Producenci najlepszej jakości tego paliwa kopalnego, na workach umieszczają następujące pozycje i normy: wartość opałowa nie może być niższa niż 24 Mj/kg (megadżule na kilogram), zawartość popiołu powinna kształtować się na poziomie 8%, zawartość siarki musi wynosić mniej niż 1%, spiekalność to mniej niż 1, a ziarna muszą mieć wielkość 5-25 mm.

Co z transportem?

Wiesz już jak ważna jest odległość składu węgla od twojego domu i że od tego zależy cena transportu. Zanim wybierzesz miejsce, w którym kupisz opał na kolejny sezon grzewczy, sprawdź, czy oferuje on dostarczenie towaru do klienta. Mniejsze składy węgla mogą nie oferować takiej możliwości, co jest niezwykle kłopotliwe, ponieważ musisz znaleźć kogoś kto przywiezie opał do twojego domu. Niektóre składy węgla oferują transport, jeżeli zakupisz określoną ilość węgla. Warto zatem dokładnie zapoznać się nie tylko z ofertą firmy dotyczącą sprzedawanych produktów, ale także z informacjami o transporcie i dostarczaniu towaru do klienta.

Zapoznaj się z opiniami innych klientów

Zastanawiasz się jaki skład węgla wybrać? Znasz już ofertę, warunki transportu i lokalizację? Zanim przystąpisz do zakupu paliwa grzewczego, zapoznaj się z opiniami klientów o danym składzie. Bez większego problemu znajdziesz je w internecie. Takie opinie to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat sprzedawcy. Zapoznanie się z nimi uchroni cię przed zakupem złej jakości paliwa kopalnego oraz pomoże ustrzec przed nieuczciwym dystrybutorem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl