Jak rozpoznać dobry ekogroszek? Kilka sprawdzonych porad

Przyszedł czas na zakup opału na sezon grzewczy? Świetnym wyborem jest zakup ekogroszku, który jest wygodny, ma doskonałe parametry i pozwala na uzyskanie przyjemnego ciepła stosunkowo niskim kosztem. Dlatego warto kupować tego typu paliwo w workach?

Wszystkie parametry są znane

Skupy opału często oferują ekogroszek luzem, sprzedawany na tony. Jeśli chcemy kupić opał w takim miejscu, możemy zauważyć, że sprzedaż luzem jest tańsza, niż opału workowanego. Niestety, najczęściej musimy mieć duże zaufanie do dystrybutora, gdyż nie mamy pewności, czy ekogroszek rzeczywiście pochodzi z deklarowanego źródła i charakteryzuje się parametrami, którymi chwali się sprzedawca. W przypadku dobrego, workowanego ekogroszku, każda porcja jest opatrzona zestawem najważniejszych informacji, między innymi wartością opałową, zawartością wody i zanieczyszczeń, spiekalnością, a także mamy informację o producencie.

Wysoka kaloryczność to doskonała inwestycja

Workowany ekogroszek o podwyższonej kaloryczności, czyli charakteryzujący się wartością rzędu 25-27 MJ/kg jest wysoce wydajny i potrzeba go zauważalnie mniej, aby skutecznie ogrzewać dom przez cały okres grzewczy. Umieszczenie takiego luksusowego, dobrego jakościowego opału w workach daje gwarancję, że węgiel nie uległ zanieczyszczeniu lub zawilgoceniu w transporcie lub w miejscu, gdzie jest magazynowany.

Porządne opakowania

Podstawową funkcją worków, które są używane do przechowywania ekogroszku, jest ochrona zawartości przed uszkodzeniem, zamoczeniem, zwietrzeniem i zanieczyszczeniem niepożądanymi substancjami. Do tego worki są trwałe, łatwo je przenosić. Wygodna wielkość ułatwia zasilanie podajnika kotła. Dzięki nim także wnętrze kotłowni wygląda dobrze, gdyż ekogroszek nie jest rozsypany na podłożu, więc nie brudzi podłóg i ścian.

Dobre opinie producenta

Znany producent ułatwia upewnienie się, że opał, który zamierzamy kupić, to bardzo dobry ekogroszek workowany. Opinie wśród znajomych, a także zawarte na forach w Internecie są niezwykle przydatne, szczególnie przy konieczności poniesienia znaczących kosztów, jakie pochłania opał na zimę. Sprawdzony producent i dostawca pozwoli na uniknięcie nadprogramowych kosztów i stresów związanych z ogrzewaniem domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl