Ekogroszek workowany – z czego wynika jego rosnąca popularność?

Ekogroszek workowany – z czego wynika jego rosnąca popularność?

Ekogroszek to paliwo ekologiczne, dedykowane do nowoczesnych kotłów retortowych z podajnikiem mechanicznym. To jednak nie wyklucza używania go w piecach zasypowych rusztowych, czy konwencjonalnych kaflowych. Ekogroszek produkowany jest na bazie węgla kamiennego, jest materiałem opałowym. Jest to dobry, ekologiczny wybór, jednak powinien pochodzić od zaufanego dostawcy. Powinien być dopasowany do pieca, który posiadamy. Eksperci polecają w szczególności ekogroszki wysokoenergetyczne, które mają jak najniższą zawartość siarki, a także niską zawartość popiołów, wilgotności oraz niskim współczynniku spiekalności. Kupując ekogroszek, możemy wybrać tradycyjną metodę dostawy węgla, ale także jest inna dobra opcja - ekogroszek workowany. W tym artykule przedstawimy jego zalety.

 

Zalety pakowanego ekogroszku

Wybierając ekogroszek workowany, decydujemy się na lepszą opcję. Przeważnie pakowane paliwo pochodzi od większych, dużych firm paliwowych. Często można kupić je w firmach, które zajmują się również sprzedażą kotłów na paliwo stałe. Pakowany ekogroszek, niestety może być droższy, niż kupowany luzem, ale często też składowany luzem jest zdegradowany i ma dużo niższą wartość opałową. Worki z ekogroszkiem powinny być opisane. Sprawdźmy, czy znajdują się na nich parametry paliwa i dane firmy. Te informacje dają nam podstawę do reklamacji. Pakowanie ekogroszku w worki, powinno odbywać się w profesjonalnych maszynach z dokładnością do 0.5kg, czy nawet do 0.1kg! Składowany jest on w workach – dzięki czemu nie wietrzeje, nie utlenia się i nie butwieje. 

 

Jasna i czysta sprawa

Można więc wywnioskować, że kupując ekogroszek workowany, mamy większą pewność, że nasze paliwo będzie dobrej jakości, a w razie potrzeby, łatwiej będzie zareklamować taki produkt. Ekogroszek może być pakowany w workach, na przykład po 25 kilo. Z pewnością wygodnie jest składować tak pakowany towar, niż gdyby, miał być on rozsypany luzem. Dzięki temu zmniejsza się zapylenie w miejsce jego składowania, przez co możemy utrzymać czystość w naszych kotłowniach i piwnicach. Pył może również zaburzać pracę kotła i uszkadzać niektóre części urządzenia. Praktyczne i poręczne worki, ułatwiają używanie. Pozwalają one na łatwe zasypywanie pieca. Trzeba jednak pamiętać, że worki do pakowania ekogroszku, są najczęściej zrobione z plastiku, więc pamiętajmy, by nie wrzucać ich do kotła i nie spalać ich razem z paliwem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl